Northwest Conference Tennis
2013-14 Statistics

Standings

NWC
    
Overall
 
   W   
   L   
Pct
   W   
   L   
Pct
Whitman
7
0
1.000
10
5
.667
Whitworth
7
1
.875
9
2
.818
Pacific Lutheran
6
2
.750
8
3
.727
Linfield
8
3
.727
11
3
.786
Puget Sound
7
3
.700
9
4
.692
George Fox
3
9
.250
8
11
.421
Willamette
2
8
.200
5
8
.385
Lewis & Clark
0
4
.000
2
10
.167
Pacific
0
10
.000
2
11
.154


 Overall Leaders
 

Singles Leaders

 ALL SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Fraser, Mackenzie  LIN 
11
0
1.000
Bates, Olivia  WTMN 
6
0
1.000
Webster, Maddy  WTMN 
5
0
1.000
Eismeier, Maggie  WTMN 
2
0
1.000
Jernstedt, Getchen  LIN 
1
0
1.000
Holly Dixon  UPS 
1
0
1.000
McDivitt, Morgan  WHTW 
10
1
.909
Lamm, Caylee  WHTW 
9
1
.900
Hoyos, Bella  WHTW 
8
1
.889
Mostul, Courtney  LIN 
7
1
.875
Poltavski, Denise  WILL 
11
2
.846
Siemion, Mariah  PLU 
9
2
.818
Pena, Taylor  WHTW 
9
2
.818
Palkowitz, Hannah  WTMN 
9
2
.818
Bower, Emily  PLU 
9
2
.818
Allison Embernate  UPS 
8
2
.800
Kume, Marisa  LIN 
11
3
.786
Nip, Kaila  LIN 
10
3
.769
Burns, Anabelle  WHTW 
8
3
.727
Lawless, Courtney  WTMN 
8
3
.727
McClure, Allison  PLU 
8
3
.727
Elizabeth Chao  UPS 
5
2
.714
Jernstedt, Gretchen  LIN 
9
4
.692
Lomartire, Kaitlyn  PAC 
9
4
.692
Lew, Claudia  LC 
8
4
.667
Brigham, Caroline  LIN 
9
5
.643
Marissa Friedman  UPS 
7
4
.636
Beyers, Megan  PLU 
7
4
.636
Sarah Nielsen  UPS 
8
5
.615
Gutierrez, Sabrina  WILL 
8
5
.615
Allick, Katrina  WTMN 
8
5
.615
Watanabe, Kelly  LIN 
6
4
.600
Jenna Gerdsen  UPS 
6
4
.600
Wallin, Allie  WTMN 
5
4
.556
Malia Ford  UPS 
6
5
.545
Bell, Erin  WTMN 
6
5
.545
Dahlberg, Megan  GFU 
10
9
.526
Dobrin, Jenna  WTMN 
6
6
.500
Battaglia, Francesca  PAC 
4
4
.500
Barnes, Taylor  GFU 
6
7
.462
Lund, Samantha  PLU 
5
6
.455
Mooney, Saryn  WHTW 
5
6
.455
Diehl, Ali  GFU 
8
11
.421
Rey, Krista  GFU 
8
11
.421
Emoto, Alyssa  GFU 
8
11
.421
Sohn, Alicia  WILL 
4
6
.400
Lowe, Gillian  LC 
2
3
.400
Sweetman, Olivia  LC 
4
8
.333
Logan Thompson  UPS 
4
8
.333
Alana Hopper  UPS 
1
2
.333

 #1 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Marissa Friedman  UPS 
1
0
1.000
Dobrin, Jenna  WTMN 
1
0
1.000
Lawless, Courtney  WTMN 
8
3
.727
Lomartire, Kaitlyn  PAC 
9
4
.692
Lew, Claudia  LC 
8
4
.667
Pena, Taylor  WHTW 
2
1
.667
Brigham, Caroline  LIN 
9
5
.643
Gutierrez, Sabrina  WILL 
8
5
.615
Mooney, Saryn  WHTW 
4
4
.500
Emoto, Alyssa  GFU 
8
11
.421
Logan Thompson  UPS 
4
8
.333
Newell, Leah  PLU 
2
8
.200
Allick, Katrina  WTMN 
0
1
.000
Bell, Erin  WTMN 
0
2
.000
Lund, Samantha  PLU 
0
1
.000

 #2 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Allick, Katrina  WTMN 
1
0
1.000
Watanabe, Kelly  LIN 
1
0
1.000
Pena, Taylor  WHTW 
7
1
.875
Poltavski, Denise  WILL 
11
2
.846
Nip, Kaila  LIN 
10
3
.769
Dobrin, Jenna  WTMN 
4
2
.667
Marissa Friedman  UPS 
4
3
.571
Lund, Samantha  PLU 
5
5
.500
Battaglia, Francesca  PAC 
4
4
.500
Jenna Gerdsen  UPS 
3
3
.500
Wallin, Allie  WTMN 
1
1
.500
Barnes, Taylor  GFU 
2
3
.400
Sweetman, Olivia  LC 
4
8
.333
Mooney, Saryn  WHTW 
1
2
.333
Hadeed, Chantelle  GFU 
2
6
.250
Lawless, Morgan  WTMN 
1
4
.200
Bell, Erin  WTMN 
0
1
.000
Rey, Krista  GFU 
0
5
.000
Rhodaback, Carlee  PAC 
0
4
.000
Wicks, Danielle  PAC 
0
1
.000
Newell, Leah  PLU 
0
1
.000

 #3 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Kume, Marisa  LIN 
5
0
1.000
McDivitt, Morgan  WHTW 
2
0
1.000
Bell, Erin  WTMN 
2
0
1.000
Webster, Maddy  WTMN 
1
0
1.000
Hoyos, Bella  WHTW 
8
1
.889
Elizabeth Chao  UPS 
3
1
.750
Rey, Krista  GFU 
3
1
.750
Jenna Gerdsen  UPS 
3
1
.750
Marissa Friedman  UPS 
2
1
.667
Beyers, Megan  PLU 
7
4
.636
Allick, Katrina  WTMN 
5
3
.625
Watanabe, Kelly  LIN 
5
4
.556
Barnes, Taylor  GFU 
4
4
.500
Hadeed, Chantelle  GFU 
1
1
.500
Lowe, Gillian  LC 
2
3
.400
Sohn, Alicia  WILL 
2
4
.333
Dobrin, Jenna  WTMN 
1
2
.333
Rhodaback, Carlee  PAC 
2
5
.286
Dahlberg, Megan  GFU 
1
4
.200
Lucas, Nebraska  WILL 
1
5
.167
McCluskey, Makena  LC 
0
7
.000
Guimont, Emily  WILL 
0
1
.000
Wicks, Danielle  PAC 
0
5
.000
Webster, Madison  WTMN 
0
1
.000
Lack, Kelsey  PAC 
0
1
.000
Malia Ford  UPS 
0
2
.000

 #4 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Jernstedt, Gretchen  LIN 
4
0
1.000
Palkowitz, Hannah  WTMN 
3
0
1.000
Webster, Maddy  WTMN 
2
0
1.000
Wallin, Allie  WTMN 
2
0
1.000
Jernstedt, Getchen  LIN 
1
0
1.000
Allison Embernate  UPS 
1
0
1.000
Burns, Anabelle  WHTW 
5
1
.833
McDivitt, Morgan  WHTW 
4
1
.800
McClure, Allison  PLU 
7
2
.778
Dahlberg, Megan  GFU 
3
1
.750
Kume, Marisa  LIN 
6
3
.667
Elizabeth Chao  UPS 
2
1
.667
Bell, Erin  WTMN 
2
1
.667
Rey, Krista  GFU 
5
5
.500
Malia Ford  UPS 
3
3
.500
Sohn, Alicia  WILL 
2
2
.500
Siemion, Mariah  PLU 
1
1
.500
Allick, Katrina  WTMN 
1
1
.500
McCluskey, Makena  LC 
2
3
.400
Lucas, Nebraska  WILL 
1
2
.333
Sarah Nielsen  UPS 
1
2
.333
Diehl, Ali  GFU 
1
4
.200
Guimont, Emily  WILL 
1
4
.200
Wicks, Danielle  PAC 
1
6
.143
Lack, Kelsey  PAC 
0
4
.000
Minuth, Seana  WTMN 
0
1
.000
Flores, Kelly  PAC 
0
2
.000
Schneider, Allison  LC 
0
2
.000
Grigsby, Esa  LC 
0
5
.000
Cavedoni, Olina  WILL 
0
1
.000
Dobrin, Jenna  WTMN 
0
2
.000

 #5 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Fraser, Mackenzie  LIN 
5
0
1.000
Palkowitz, Hannah  WTMN 
4
0
1.000
McDivitt, Morgan  WHTW 
4
0
1.000
Bates, Olivia  WTMN 
3
0
1.000
Malia Ford  UPS 
3
0
1.000
Lamm, Caylee  WHTW 
2
0
1.000
Allick, Katrina  WTMN 
1
0
1.000
Webster, Maddy  WTMN 
1
0
1.000
Siemion, Mariah  PLU 
8
1
.889
Wallin, Allie  WTMN 
2
1
.667
Bell, Erin  WTMN 
2
1
.667
Dahlberg, Megan  GFU 
6
4
.600
Allison Embernate  UPS 
3
2
.600
Sarah Nielsen  UPS 
3
2
.600
Burns, Anabelle  WHTW 
3
2
.600
Jernstedt, Gretchen  LIN 
5
4
.556
Diehl, Ali  GFU 
2
2
.500
Lack, Kelsey  PAC 
2
2
.500
Lucas, Nebraska  WILL 
1
1
.500
McClure, Allison  PLU 
1
1
.500
Hunter, Danielle  PAC 
2
5
.286
Grigsby, Esa  LC 
1
3
.250
Arnold, Shelby  GFU 
1
4
.200
Schneider, Allison  LC 
1
7
.125
Flores, Kelly  PAC 
0
2
.000
Cavedoni, Olina  WILL 
0
1
.000
Guimont, Emily  WILL 
0
6
.000
Coggeshall, Taylor  WILL 
0
4
.000

 #6 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Fraser, Mackenzie  LIN 
6
0
1.000
Allison Embernate  UPS 
4
0
1.000
Bates, Olivia  WTMN 
3
0
1.000
Eismeier, Maggie  WTMN 
2
0
1.000
Holly Dixon  UPS 
1
0
1.000
Webster, Maddy  WTMN 
1
0
1.000
Lamm, Caylee  WHTW 
7
1
.875
Mostul, Courtney  LIN 
7
1
.875
Bower, Emily  PLU 
9
2
.818
Sarah Nielsen  UPS 
4
1
.800
Diehl, Ali  GFU 
5
5
.500
Palkowitz, Hannah  WTMN 
2
2
.500
Minuth, Seana  WTMN 
1
1
.500
Lack, Kelsey  PAC 
1
1
.500
Hunter, Danielle  PAC 
1
2
.333
Alana Hopper  UPS 
1
2
.333
Ramos, Esbeida  PAC 
1
2
.333
Coggeshall, Taylor  WILL 
2
5
.286
Vizcaino, Paloma  LC 
2
6
.250
Cavedoni, Olina  WILL 
1
4
.200
Flores, Kelly  PAC 
1
4
.200
Teppo, Ilsa  GFU 
1
5
.167
Arnold, Shelby  GFU 
0
2
.000
Schneider, Allison  LC 
0
2
.000
Winslow, Ashley  WHTW 
0
2
.000
Wallin, Allie  WTMN 
0
2
.000
Wallin, Hannah  WHTW 
0
1
.000
Grigsby, Esa  LC 
0
2
.000

Doubles Leaders

 ALL DOUBLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Dobrin, Jenna/Palkowitz, Hannah  WTMN 
5
0
1.000
Minuth, Seana/Wallin, Allie  WTMN 
3
0
1.000
Lawless, Courtney/Webster, Maddy  WTMN 
3
0
1.000
Lew, Claudia/Sweetman, Olivia  LC 
2
0
1.000
Dobrin, Jenna/Lawless, Morgan  WTMN 
2
0
1.000
Minuth, Seana/Palkowitz, Hannah  WTMN 
2
0
1.000
Lowe, Gillian/McCluskey, Makena  LC 
2
0
1.000
Dobrin, Jenna/Webster, Maddy  WTMN 
2
0
1.000
Cavedoni, Olina/Coggeshall, Taylor  WILL 
2
0
1.000
Kume, Marisa/Nip, Kaila  LIN 
1
0
1.000
Jernstedt, Getchen/Mostul, Courtney  LIN 
1
0
1.000
Beyers, Megan/McClure, Allison  PLU 
1
0
1.000
Bower, Emily/Siemion, Mariah  PLU 
1
0
1.000
Holly Dixon/Alison Goo  UPS 
1
0
1.000
Bates, Olivia/Minuth, Seana  WTMN 
1
0
1.000
Allick, Katrina/Webster, Maddy  WTMN 
1
0
1.000
Lawless, Morgan/Webster, Madison  WTMN 
1
0
1.000
Allick, Katrina/Palkowitz, Hannah  WTMN 
1
0
1.000
Lamm, Caylee/McConnell, KC  WHTW 
1
0
1.000
Gutierrez, Sabrina/Poltavski, Denise  WILL 
12
1
.923
Jernstedt, Gretchen/Mostul, Courtney  LIN 
9
1
.900
Hoyos, Bella/McDivitt, Morgan  WHTW 
7
2
.778
Nip, Kaila/Watanabe, Kelly  LIN 
10
3
.769
Allison Embernate/Sarah Nielsen  UPS 
9
3
.750
Dahlberg, Megan/Diehl, Ali  GFU 
14
5
.737
Mooney, Saryn/Pena, Taylor  WHTW 
8
3
.727
Allick, Katrina/Bell, Erin  WTMN 
7
3
.700
Elizabeth Chao/Malia Ford  UPS 
6
3
.667
Burns, Anabelle/Wallin, Hannah  WHTW 
6
3
.667
Lowe, Gillian/Sweetman, Olivia  LC 
2
1
.667
Beyers, Megan/Bower, Emily  PLU 
6
4
.600
Emoto, Alyssa/Rey, Krista  GFU 
7
5
.583
Marissa Friedman/Logan Thompson  UPS 
6
5
.545
Brigham, Caroline/Fraser, Mackenzie  LIN 
7
7
.500
McClure, Allison/Siemion, Mariah  PLU 
5
5
.500
Battaglia, Francesca/Lomartire, Kaitlyn  PAC 
4
4
.500
Guimont, Emily/Lucas, Nebraska  WILL 
2
2
.500
Dobrin, Jenna/Webster, Madison  WTMN 
1
1
.500
Malia Ford/Jenna Gerdsen  UPS 
1
1
.500
Holly Dixon/Malia Ford  UPS 
1
1
.500
Jenna Gerdsen/Logan Thompson  UPS 
1
1
.500
Grigsby, Esa/Lew, Claudia  LC 
1
1
.500
McCluskey, Makena/Schneider, Allison  LC 
1
1
.500
Palkowitz, Hannah/Wallin, Allie  WTMN 
1
1
.500
Bell, Erin/Lawless, Courtney  WTMN 
1
1
.500
Lawless, Courtney/Webster, Madison  WTMN 
1
1
.500
Lack, Kelsey/Rhodaback, Carlee  PAC 
3
4
.429
Sweetman, Olivia/Vizcaino, Paloma  LC 
3
4
.429
Coggeshall, Taylor/Sohn, Alicia  WILL 
2
3
.400
Lucas, Nebraska/Sohn, Alicia  WILL 
2
3
.400

 #1 DOUBLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Lawless, Courtney/Webster, Maddy  WTMN 
3
0
1.000
Allick, Katrina/Bell, Erin  WTMN 
2
0
1.000
Lew, Claudia/Sweetman, Olivia  LC 
2
0
1.000
Allick, Katrina/Webster, Maddy  WTMN 
1
0
1.000
Gutierrez, Sabrina/Poltavski, Denise  WILL 
12
1
.923
Mooney, Saryn/Pena, Taylor  WHTW 
8
3
.727
Emoto, Alyssa/Rey, Krista  GFU 
5
4
.556
Marissa Friedman/Logan Thompson  UPS 
6
5
.545
Brigham, Caroline/Fraser, Mackenzie  LIN 
7
7
.500
Battaglia, Francesca/Lomartire, Kaitlyn  PAC 
4
4
.500
Lawless, Courtney/Webster, Madison  WTMN 
1
1
.500
Bell, Erin/Lawless, Courtney  WTMN 
1
1
.500
Jenna Gerdsen/Logan Thompson  UPS 
1
1
.500
Grigsby, Esa/Lew, Claudia  LC 
1
1
.500
Lew, Claudia/McCluskey, Makena  LC 
3
5
.375
Lund, Samantha/Newell, Leah  PLU 
4
7
.364
Lack, Kelsey/Lomartire, Kaitlyn  PAC 
1
4
.200
Emoto, Alyssa/Hadeed, Chantelle  GFU 
1
6
.143
Lawless, Courtney/Lawless, Morgan  WTMN 
0
4
.000
Lawless, Courtney/Wallin, Allie  WTMN 
0
1
.000
Barnes, Taylor/Hadeed, Chantelle  GFU 
0
3
.000

 #2 DOUBLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Dobrin, Jenna/Palkowitz, Hannah  WTMN 
3
0
1.000
Lowe, Gillian/McCluskey, Makena  LC 
2
0
1.000
Dobrin, Jenna/Lawless, Morgan  WTMN 
1
0
1.000
Dobrin, Jenna/Webster, Madison  WTMN 
1
0
1.000
Lawless, Morgan/Webster, Madison  WTMN 
1
0
1.000
Palkowitz, Hannah/Wallin, Allie  WTMN 
1
0
1.000
Burns, Anabelle/Wallin, Hannah  WHTW 
1
0
1.000
Kume, Marisa/Nip, Kaila  LIN 
1
0
1.000
Beyers, Megan/McClure, Allison  PLU 
1
0
1.000
Hoyos, Bella/McDivitt, Morgan  WHTW 
7
2
.778
Nip, Kaila/Watanabe, Kelly  LIN 
10
3
.769
Dahlberg, Megan/Diehl, Ali  GFU 
6
2
.750
Elizabeth Chao/Malia Ford  UPS 
6
3
.667
Emoto, Alyssa/Rey, Krista  GFU 
2
1
.667
Lowe, Gillian/Sweetman, Olivia  LC 
2
1
.667
Allick, Katrina/Bell, Erin  WTMN 
5
3
.625
McClure, Allison/Siemion, Mariah  PLU 
5
5
.500
Guimont, Emily/Lucas, Nebraska  WILL 
2
2
.500
McCluskey, Makena/Schneider, Allison  LC 
1
1
.500
Malia Ford/Jenna Gerdsen  UPS 
1
1
.500
Holly Dixon/Malia Ford  UPS 
1
1
.500
Lack, Kelsey/Rhodaback, Carlee  PAC 
3
4
.429
Lucas, Nebraska/Sohn, Alicia  WILL 
2
3
.400
Barnes, Taylor/Rey, Krista  GFU 
1
6
.143
Hoyos, Bella/Wallin, Hannah  WHTW 
0
1
.000
Lack, Kelsey/Wicks, Danielle  PAC 
0
1
.000
Rhodaback, Carlee/Wicks, Danielle  PAC 
0
4
.000
Flores, Kelly/Wicks, Danielle  PAC 
0
1
.000
Grigsby, Esa/Schneider, Allison  LC 
0
5
.000
Guimont, Emily/Sohn, Alicia  WILL 
0
3
.000
Arnold, Shelby/Barnes, Taylor  GFU 
0
1
.000
Coggeshall, Taylor/Sohn, Alicia  WILL 
0
1
.000

 #3 DOUBLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Minuth, Seana/Wallin, Allie  WTMN 
3
0
1.000
Cavedoni, Olina/Coggeshall, Taylor  WILL 
2
0
1.000
Minuth, Seana/Palkowitz, Hannah  WTMN 
2
0
1.000
Dobrin, Jenna/Palkowitz, Hannah  WTMN 
2
0
1.000
Dobrin, Jenna/Webster, Maddy  WTMN 
2
0
1.000
Allick, Katrina/Palkowitz, Hannah  WTMN 
1
0
1.000
Lamm, Caylee/McConnell, KC  WHTW 
1
0
1.000
Bates, Olivia/Minuth, Seana  WTMN 
1
0
1.000
Holly Dixon/Alison Goo  UPS 
1
0
1.000
Jernstedt, Getchen/Mostul, Courtney  LIN 
1
0
1.000
Dobrin, Jenna/Lawless, Morgan  WTMN 
1
0
1.000
Bower, Emily/Siemion, Mariah  PLU 
1
0
1.000
Jernstedt, Gretchen/Mostul, Courtney  LIN 
9
1
.900
Allison Embernate/Sarah Nielsen  UPS 
9
3
.750
Dahlberg, Megan/Diehl, Ali  GFU 
8
3
.727
Burns, Anabelle/Wallin, Hannah  WHTW 
5
3
.625
Beyers, Megan/Bower, Emily  PLU 
6
4
.600
Coggeshall, Taylor/Sohn, Alicia  WILL 
2
2
.500
Arnold, Shelby/Barnes, Taylor  GFU 
1
1
.500
Sweetman, Olivia/Vizcaino, Paloma  LC 
3
4
.429
Jernstedt, Gretchen/Kume, Marisa  LIN 
1
2
.333
Coggeshall, Taylor/Guimont, Emily  WILL 
1
3
.250
Flores, Kelly/Hunter, Danielle  PAC 
1
5
.167
Burns, Anabelle/McDivitt, Morgan  WHTW 
0
1
.000
Hunter, Danielle/Ramos, Esbeida  PAC 
0
2
.000
Lamm, Caylee/Wallin, Hannah  WHTW 
0
1
.000
Flores, Kelly/Wicks, Danielle  PAC 
0
3
.000
Grigsby, Esa/Vizcaino, Paloma  LC 
0
1
.000
Grigsby, Esa/Schneider, Allison  LC 
0
4
.000
Arnold, Shelby/Moss, Jessica  GFU 
0
2
.000
Arnold, Shelby/Teppo, Ilsa  GFU 
0
4
.000
Cavedoni, Olina/Guimont, Emily  WILL 
0
1
.000
Coggeshall, Taylor/Lucas, Nebraska  WILL 
0
2
.000
Flores, Kelly/Ramos, Esbeida  PAC 
0
2
.000
Palkowitz, Hannah/Wallin, Allie  WTMN 
0
1
.000
Dobrin, Jenna/Webster, Madison  WTMN 
0
1
.000


 Conference-Only Leaders
 

Singles Leaders

 ALL SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Fraser, Mackenzie  LIN 
9
0
1.000
Hoyos, Bella  WHTW 
8
0
1.000
McDivitt, Morgan  WHTW 
8
0
1.000
Lawless, Courtney  WTMN 
4
0
1.000
Lew, Claudia  LC 
4
0
1.000
Bates, Olivia  WTMN 
3
0
1.000
Webster, Maddy  WTMN 
2
0
1.000
Eismeier, Maggie  WTMN 
2
0
1.000
Holly Dixon  UPS 
1
0
1.000
Jernstedt, Getchen  LIN 
1
0
1.000
Siemion, Mariah  PLU 
7
1
.875
Pena, Taylor  WHTW 
7
1
.875
Lamm, Caylee  WHTW 
7
1
.875
Palkowitz, Hannah  WTMN 
6
1
.857
Mostul, Courtney  LIN 
6
1
.857
Allick, Katrina  WTMN 
6
1
.857
Nip, Kaila  LIN 
8
2
.800
Poltavski, Denise  WILL 
8
2
.800
Elizabeth Chao  UPS 
4
1
.800
Wallin, Allie  WTMN 
4
1
.800
Burns, Anabelle  WHTW 
6
2
.750
Malia Ford  UPS 
6
2
.750
McClure, Allison  PLU 
6
2
.750
Bower, Emily  PLU 
6
2
.750
Beyers, Megan  PLU 
6
2
.750
Kume, Marisa  LIN 
8
3
.727
Allison Embernate  UPS 
5
2
.714
Lomartire, Kaitlyn  PAC 
7
3
.700
Brigham, Caroline  LIN 
7
4
.636
Jenna Gerdsen  UPS 
5
3
.625
Mooney, Saryn  WHTW 
5
3
.625
Marissa Friedman  UPS 
5
3
.625
Jernstedt, Gretchen  LIN 
6
4
.600
Bell, Erin  WTMN 
3
2
.600
Dobrin, Jenna  WTMN 
3
2
.600
Watanabe, Kelly  LIN 
4
3
.571
Sarah Nielsen  UPS 
5
5
.500
Gutierrez, Sabrina  WILL 
5
5
.500
Lund, Samantha  PLU 
4
4
.500
Sweetman, Olivia  LC 
2
2
.500
Minuth, Seana  WTMN 
1
1
.500
Battaglia, Francesca  PAC 
2
3
.400
Dahlberg, Megan  GFU 
4
8
.333
Ramos, Esbeida  PAC 
1
2
.333
Alana Hopper  UPS 
1
2
.333
Logan Thompson  UPS 
3
7
.300
Diehl, Ali  GFU 
3
9
.250
Sohn, Alicia  WILL 
2
6
.250
Hunter, Danielle  PAC 
2
6
.250
Arnold, Shelby  GFU 
1
4
.200

 #1 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Lawless, Courtney  WTMN 
4
0
1.000
Lew, Claudia  LC 
4
0
1.000
Dobrin, Jenna  WTMN 
1
0
1.000
Mooney, Saryn  WHTW 
4
1
.800
Lomartire, Kaitlyn  PAC 
7
3
.700
Pena, Taylor  WHTW 
2
1
.667
Brigham, Caroline  LIN 
7
4
.636
Gutierrez, Sabrina  WILL 
5
5
.500
Logan Thompson  UPS 
3
7
.300
Emoto, Alyssa  GFU 
2
10
.167
Newell, Leah  PLU 
1
6
.143
Bell, Erin  WTMN 
0
2
.000
Lund, Samantha  PLU 
0
1
.000

 #2 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Pena, Taylor  WHTW 
5
0
1.000
Allick, Katrina  WTMN 
1
0
1.000
Watanabe, Kelly  LIN 
1
0
1.000
Nip, Kaila  LIN 
8
2
.800
Poltavski, Denise  WILL 
8
2
.800
Marissa Friedman  UPS 
3
2
.600
Lund, Samantha  PLU 
4
3
.571
Sweetman, Olivia  LC 
2
2
.500
Dobrin, Jenna  WTMN 
2
2
.500
Wallin, Allie  WTMN 
1
1
.500
Jenna Gerdsen  UPS 
2
3
.400
Battaglia, Francesca  PAC 
2
3
.400
Mooney, Saryn  WHTW 
1
2
.333
Rey, Krista  GFU 
0
5
.000
Hadeed, Chantelle  GFU 
0
5
.000
Barnes, Taylor  GFU 
0
2
.000
Rhodaback, Carlee  PAC 
0
4
.000
Wicks, Danielle  PAC 
0
1
.000
Newell, Leah  PLU 
0
1
.000

 #3 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Hoyos, Bella  WHTW 
8
0
1.000
Kume, Marisa  LIN 
5
0
1.000
Jenna Gerdsen  UPS 
3
0
1.000
Elizabeth Chao  UPS 
2
0
1.000
Bell, Erin  WTMN 
2
0
1.000
Webster, Maddy  WTMN 
1
0
1.000
Beyers, Megan  PLU 
6
2
.750
Allick, Katrina  WTMN 
3
1
.750
Marissa Friedman  UPS 
2
1
.667
Watanabe, Kelly  LIN 
3
3
.500
Hadeed, Chantelle  GFU 
1
1
.500
Rhodaback, Carlee  PAC 
1
4
.200
Sohn, Alicia  WILL 
1
4
.200
Dahlberg, Megan  GFU 
1
4
.200
Barnes, Taylor  GFU 
1
4
.200
Lucas, Nebraska  WILL 
0
4
.000
Lack, Kelsey  PAC 
0
1
.000
Guimont, Emily  WILL 
0
1
.000
McCluskey, Makena  LC 
0
2
.000
Lowe, Gillian  LC 
0
2
.000
Wicks, Danielle  PAC 
0
4
.000
Malia Ford  UPS 
0
2
.000

 #4 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
McDivitt, Morgan  WHTW 
4
0
1.000
Jernstedt, Gretchen  LIN 
4
0
1.000
Palkowitz, Hannah  WTMN 
3
0
1.000
Malia Ford  UPS 
3
0
1.000
Wallin, Allie  WTMN 
2
0
1.000
Allison Embernate  UPS 
1
0
1.000
Bell, Erin  WTMN 
1
0
1.000
Allick, Katrina  WTMN 
1
0
1.000
Jernstedt, Getchen  LIN 
1
0
1.000
Siemion, Mariah  PLU 
1
0
1.000
Burns, Anabelle  WHTW 
3
1
.750
McClure, Allison  PLU 
5
2
.714
Elizabeth Chao  UPS 
2
1
.667
Kume, Marisa  LIN 
3
3
.500
Sohn, Alicia  WILL 
1
2
.333
Sarah Nielsen  UPS 
1
2
.333
Lucas, Nebraska  WILL 
1
2
.333
Rey, Krista  GFU 
2
5
.286
Diehl, Ali  GFU 
1
4
.200
Guimont, Emily  WILL 
0
3
.000
McCluskey, Makena  LC 
0
2
.000
Wicks, Danielle  PAC 
0
5
.000
Grigsby, Esa  LC 
0
2
.000
Flores, Kelly  PAC 
0
1
.000
Lack, Kelsey  PAC 
0
4
.000
Cavedoni, Olina  WILL 
0
1
.000

 #5 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Fraser, Mackenzie  LIN 
5
0
1.000
McDivitt, Morgan  WHTW 
4
0
1.000
Malia Ford  UPS 
3
0
1.000
Bates, Olivia  WTMN 
2
0
1.000
Palkowitz, Hannah  WTMN 
2
0
1.000
Allick, Katrina  WTMN 
1
0
1.000
Webster, Maddy  WTMN 
1
0
1.000
Wallin, Allie  WTMN 
1
0
1.000
McClure, Allison  PLU 
1
0
1.000
Siemion, Mariah  PLU 
6
1
.857
Burns, Anabelle  WHTW 
3
1
.750
Allison Embernate  UPS 
2
2
.500
Dahlberg, Megan  GFU 
3
4
.429
Hunter, Danielle  PAC 
2
4
.333
Jernstedt, Gretchen  LIN 
2
4
.333
Sarah Nielsen  UPS 
1
2
.333
Arnold, Shelby  GFU 
1
4
.200
Schneider, Allison  LC 
0
4
.000
Flores, Kelly  PAC 
0
2
.000
Lack, Kelsey  PAC 
0
2
.000
Cavedoni, Olina  WILL 
0
1
.000
Guimont, Emily  WILL 
0
5
.000
Coggeshall, Taylor  WILL 
0
3
.000
Lucas, Nebraska  WILL 
0
1
.000

 #6 SINGLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Fraser, Mackenzie  LIN 
4
0
1.000
Eismeier, Maggie  WTMN 
2
0
1.000
Allison Embernate  UPS 
2
0
1.000
Holly Dixon  UPS 
1
0
1.000
Bates, Olivia  WTMN 
1
0
1.000
Lamm, Caylee  WHTW 
7
1
.875
Mostul, Courtney  LIN 
6
1
.857
Bower, Emily  PLU 
6
2
.750
Sarah Nielsen  UPS 
3
1
.750
Minuth, Seana  WTMN 
1
1
.500
Palkowitz, Hannah  WTMN 
1
1
.500
Ramos, Esbeida  PAC 
1
2
.333
Alana Hopper  UPS 
1
2
.333
Diehl, Ali  GFU 
2
5
.286
Cavedoni, Olina  WILL 
1
3
.250
Grigsby, Esa  LC 
0
1
.000
Vizcaino, Paloma  LC 
0
3
.000
Flores, Kelly  PAC 
0
4
.000
Lack, Kelsey  PAC 
0
1
.000
Teppo, Ilsa  GFU 
0
4
.000
Coggeshall, Taylor  WILL 
0
5
.000
Hunter, Danielle  PAC 
0
2
.000

Doubles Leaders

 ALL DOUBLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Allick, Katrina/Bell, Erin  WTMN 
4
0
1.000
Dobrin, Jenna/Palkowitz, Hannah  WTMN 
4
0
1.000
Minuth, Seana/Wallin, Allie  WTMN 
3
0
1.000
Dobrin, Jenna/Lawless, Morgan  WTMN 
2
0
1.000
Cavedoni, Olina/Coggeshall, Taylor  WILL 
2
0
1.000
Lamm, Caylee/McConnell, KC  WHTW 
1
0
1.000
Grigsby, Esa/Lew, Claudia  LC 
1
0
1.000
Lawless, Courtney/Webster, Maddy  WTMN 
1
0
1.000
Holly Dixon/Malia Ford  UPS 
1
0
1.000
Bates, Olivia/Minuth, Seana  WTMN 
1
0
1.000
Palkowitz, Hannah/Wallin, Allie  WTMN 
1
0
1.000
Allick, Katrina/Webster, Maddy  WTMN 
1
0
1.000
Bower, Emily/Siemion, Mariah  PLU 
1
0
1.000
Allick, Katrina/Palkowitz, Hannah  WTMN 
1
0
1.000
Kume, Marisa/Nip, Kaila  LIN 
1
0
1.000
Jernstedt, Getchen/Mostul, Courtney  LIN 
1
0
1.000
Beyers, Megan/McClure, Allison  PLU 
1
0
1.000
Gutierrez, Sabrina/Poltavski, Denise  WILL 
9
1
.900
Jernstedt, Gretchen/Mostul, Courtney  LIN 
7
1
.875
Burns, Anabelle/Wallin, Hannah  WHTW 
6
1
.857
Hoyos, Bella/McDivitt, Morgan  WHTW 
5
2
.714
Nip, Kaila/Watanabe, Kelly  LIN 
7
3
.700
Allison Embernate/Sarah Nielsen  UPS 
7
3
.700
Dahlberg, Megan/Diehl, Ali  GFU 
8
4
.667
Lew, Claudia/McCluskey, Makena  LC 
2
1
.667
Mooney, Saryn/Pena, Taylor  WHTW 
5
3
.625
Elizabeth Chao/Malia Ford  UPS 
4
3
.571
Emoto, Alyssa/Rey, Krista  GFU 
4
3
.571
Marissa Friedman/Logan Thompson  UPS 
4
4
.500
Guimont, Emily/Lucas, Nebraska  WILL 
1
1
.500
Jenna Gerdsen/Logan Thompson  UPS 
1
1
.500
Lawless, Courtney/Webster, Madison  WTMN 
1
1
.500
Lowe, Gillian/Sweetman, Olivia  LC 
1
1
.500
Malia Ford/Jenna Gerdsen  UPS 
1
1
.500
Brigham, Caroline/Fraser, Mackenzie  LIN 
5
6
.455
Beyers, Megan/Bower, Emily  PLU 
3
4
.429
McClure, Allison/Siemion, Mariah  PLU 
3
4
.429
Battaglia, Francesca/Lomartire, Kaitlyn  PAC 
2
3
.400
Lund, Samantha/Newell, Leah  PLU 
3
5
.375
Coggeshall, Taylor/Sohn, Alicia  WILL 
1
2
.333
Lucas, Nebraska/Sohn, Alicia  WILL 
1
3
.250
Lack, Kelsey/Lomartire, Kaitlyn  PAC 
1
4
.200
Lack, Kelsey/Rhodaback, Carlee  PAC 
1
4
.200
Coggeshall, Taylor/Lucas, Nebraska  WILL 
0
2
.000
Guimont, Emily/Sohn, Alicia  WILL 
0
3
.000
Cavedoni, Olina/Guimont, Emily  WILL 
0
1
.000
Coggeshall, Taylor/Guimont, Emily  WILL 
0
3
.000
Lamm, Caylee/Wallin, Hannah  WHTW 
0
1
.000
Bell, Erin/Lawless, Courtney  WTMN 
0
1
.000
Flores, Kelly/Ramos, Esbeida  PAC 
0
2
.000

 #1 DOUBLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Allick, Katrina/Bell, Erin  WTMN 
2
0
1.000
Grigsby, Esa/Lew, Claudia  LC 
1
0
1.000
Lawless, Courtney/Webster, Maddy  WTMN 
1
0
1.000
Allick, Katrina/Webster, Maddy  WTMN 
1
0
1.000
Gutierrez, Sabrina/Poltavski, Denise  WILL 
9
1
.900
Lew, Claudia/McCluskey, Makena  LC 
2
1
.667
Mooney, Saryn/Pena, Taylor  WHTW 
5
3
.625
Marissa Friedman/Logan Thompson  UPS 
4
4
.500
Jenna Gerdsen/Logan Thompson  UPS 
1
1
.500
Lawless, Courtney/Webster, Madison  WTMN 
1
1
.500
Brigham, Caroline/Fraser, Mackenzie  LIN 
5
6
.455
Emoto, Alyssa/Rey, Krista  GFU 
2
3
.400
Battaglia, Francesca/Lomartire, Kaitlyn  PAC 
2
3
.400
Lund, Samantha/Newell, Leah  PLU 
3
5
.375
Lack, Kelsey/Lomartire, Kaitlyn  PAC 
1
4
.200
Bell, Erin/Lawless, Courtney  WTMN 
0
1
.000
Barnes, Taylor/Hadeed, Chantelle  GFU 
0
2
.000
Emoto, Alyssa/Hadeed, Chantelle  GFU 
0
5
.000

 #2 DOUBLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Dobrin, Jenna/Palkowitz, Hannah  WTMN 
3
0
1.000
Emoto, Alyssa/Rey, Krista  GFU 
2
0
1.000
Allick, Katrina/Bell, Erin  WTMN 
2
0
1.000
Burns, Anabelle/Wallin, Hannah  WHTW 
1
0
1.000
Holly Dixon/Malia Ford  UPS 
1
0
1.000
Beyers, Megan/McClure, Allison  PLU 
1
0
1.000
Dobrin, Jenna/Lawless, Morgan  WTMN 
1
0
1.000
Kume, Marisa/Nip, Kaila  LIN 
1
0
1.000
Palkowitz, Hannah/Wallin, Allie  WTMN 
1
0
1.000
Hoyos, Bella/McDivitt, Morgan  WHTW 
5
2
.714
Nip, Kaila/Watanabe, Kelly  LIN 
7
3
.700
Dahlberg, Megan/Diehl, Ali  GFU 
3
2
.600
Elizabeth Chao/Malia Ford  UPS 
4
3
.571
Lowe, Gillian/Sweetman, Olivia  LC 
1
1
.500
Malia Ford/Jenna Gerdsen  UPS 
1
1
.500
Guimont, Emily/Lucas, Nebraska  WILL 
1
1
.500
McClure, Allison/Siemion, Mariah  PLU 
3
4
.429
Lucas, Nebraska/Sohn, Alicia  WILL 
1
3
.250
Lack, Kelsey/Rhodaback, Carlee  PAC 
1
4
.200
Coggeshall, Taylor/Sohn, Alicia  WILL 
0
1
.000
Guimont, Emily/Sohn, Alicia  WILL 
0
3
.000
Rhodaback, Carlee/Wicks, Danielle  PAC 
0
4
.000
Flores, Kelly/Wicks, Danielle  PAC 
0
1
.000
McCluskey, Makena/Schneider, Allison  LC 
0
1
.000
Grigsby, Esa/Schneider, Allison  LC 
0
1
.000
Barnes, Taylor/Rey, Krista  GFU 
0
5
.000

 #3 DOUBLES   
(Min 1 decisions)
Team   
  W  
  L  
Pct
Minuth, Seana/Wallin, Allie  WTMN 
3
0
1.000
Cavedoni, Olina/Coggeshall, Taylor  WILL 
2
0
1.000
Bower, Emily/Siemion, Mariah  PLU 
1
0
1.000
Allick, Katrina/Palkowitz, Hannah  WTMN 
1
0
1.000
Dobrin, Jenna/Palkowitz, Hannah  WTMN 
1
0
1.000
Dobrin, Jenna/Lawless, Morgan  WTMN 
1
0
1.000
Lamm, Caylee/McConnell, KC  WHTW 
1
0
1.000
Bates, Olivia/Minuth, Seana  WTMN 
1
0
1.000
Jernstedt, Getchen/Mostul, Courtney  LIN 
1
0
1.000
Jernstedt, Gretchen/Mostul, Courtney  LIN 
7
1
.875
Burns, Anabelle/Wallin, Hannah  WHTW 
5
1
.833
Dahlberg, Megan/Diehl, Ali  GFU 
5
2
.714
Allison Embernate/Sarah Nielsen  UPS 
7
3
.700
Coggeshall, Taylor/Sohn, Alicia  WILL 
1
1
.500
Beyers, Megan/Bower, Emily  PLU 
3
4
.429
Coggeshall, Taylor/Lucas, Nebraska  WILL 
0
2
.000
Cavedoni, Olina/Guimont, Emily  WILL 
0
1
.000
Coggeshall, Taylor/Guimont, Emily  WILL 
0
3
.000
Lamm, Caylee/Wallin, Hannah  WHTW 
0
1
.000
Flores, Kelly/Ramos, Esbeida  PAC 
0
2
.000
Hunter, Danielle/Ramos, Esbeida  PAC 
0
2
.000
Flores, Kelly/Wicks, Danielle  PAC 
0
2
.000
Flores, Kelly/Hunter, Danielle  PAC 
0
4
.000
Jernstedt, Gretchen/Kume, Marisa  LIN 
0
2
.000
Sweetman, Olivia/Vizcaino, Paloma  LC 
0
2
.000
Grigsby, Esa/Schneider, Allison  LC 
0
2
.000
Arnold, Shelby/Moss, Jessica  GFU 
0
2
.000
Arnold, Shelby/Teppo, Ilsa  GFU 
0
3
.000